Usuwanie zmian naczyniowych

System VPL™ (Variabile Pulsed Light) Energist ULTRA, wykorzystujący do zamykania naczyń efekt fotodestrukcji, stosowany jest w leczeniu :                            


Postępowanie po zabiegu :
Przeciwwskazania do zabiegu VPL™ : Variable Pulsed Light™ - dowiedziona skuteczność w leczeniu niedoskonałości skóry.
Technologia Variable Pulsed Light™ (VPL™), opracowana przez firmę Energist, stanowi najnowszą generację w dziedzinie wykorzystania intensywnego światła pulsacyjnego w leczeniu niedoskonałości skóry, w tym w fotoodmładzaniu oraz trwałej redukcji owłosienia.
VPL™ jest opatentowaną odmianą IPL, która emituje przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum. Są one selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry.

Usuwanie rumienia
Problemem dotykającym coraz większą liczbę społeczeństwa, są rozszerzone naczynka krwionośne tzw. pajączki. Najczęściej zlokalizowane są na skórze twarzy w obrębie policzków i nosa.
Rozszerzone naczynia to problem głównie osób o skórze suchej, cienkiej, delikatnej. Pierwszym objawem jest widoczny rumień, który nasila się pod wpływem emocji oraz takich czynników jak: gwałtowne zmiany temperatur, mróz, wiatr, gorąco, słońce oraz alkohol.

Problem ten, to nie tylko defekt estetyczny, ale również może wynikać z wielu przyczyn dermatologicznych, m.in. obecność trądziku różowatego.
Urządzenie Energist ULTRA oparte na technologii VPL™ (Variabile Pulsed Light) wykorzystuje w trakcie zabiegu zjawisko selektywnej fototermolizy. Indywidualnie dobrana energia reaguje z wybraną cząsteczką absorbującą (chromoforem), powodując jej podgrzanie. Efektem działania ciepła na tkankę jest jej koagulacja. Chromoforem docelowym w naczyniach jest zawarta w krwi krążącej oksyhemoglobina. Selektywna absorpcja pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych .

Galeria:

bann